tren
Boyner Grup

Yönetim Kurulu

Adı Soyadı Görevi Seçildiği Genel Kurul Tarihi Görev Süresi
Sait Ergun Özen Başkan 30.03.2017 2 Yıl
Nazlı Ümit BOYNER Başkan Vekili 05.04.2016 3 Yıl
Hasan Cem BOYNER Üye 05.04.2016 3 Yıl
Massimo PIOMBINI Üye 05.04.2016 3 Yıl
Hasan ARAT Üye 30.03.2017 2 Yıl
Bernard BARBOUR Üye 30.03.2017 2 Yıl
Kamil Ömer BOZER Bağımsız Üye 30.03.2017 2 Yıl
Tayfun BAYAZIT Bağımsız Üye 30.03.2017 2 Yıl
S. Metin AR Bağımsız Üye 30.03.2017 2 Yıl


Hasan Cem BOYNER

Yönetim Kurulu Başkanı
1978 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitiren Cem Boyner, aynı yıl aile şirketi olan Altınyıldız’da iş hayatına başladı. 1982-1994 yılları arasında Boyner Holding Yürütme Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. 1989-1990 yılları arasında Türk Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Cem Boyner, 1996’da Boyner Holding Murahhas Üyesi oldu. Cem Boyner, 2010 yılında Osman Boyner’in Onursal Başkan olması ile birlikte Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı devraldı. Cem Boyner, aynı zamanda, Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları A.Ş. ve diğer Grup Şirketlerinin de Yönetim Kurulu Başkanı’dır.


Nur Mehmet İNAL

Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür
Yüksek öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladı. Arthur Andersen denetim bölümündeki görevinin ardından, sırasıyla Altınyıldız Grubu Sistem ve Denetim Koordinatörü, Altınyıldız Grubu Finansman Koordinatörü, Altınyıldız Grubu Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı ve Altınyıldız Yürütme Kurulu Başkanı olarak çalıştı. Nur Mehmet İnal, 1996 yılında Holding Başkan Yardımcısı ve Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi oldu. 9 Ocak 2014 tarihi itibarıyla Yönetim Kurulu’na tekrar katıldı ve Genel Müdürlük görevini de üstlendi.


Nazlı Ümit BOYNER

Yönetim Kurulu Üyesi
Yüksek öğrenimini University of Rochester, New York’ta tamamlayan Ümit Boyner, iş hayatına Chemical Mitsui Bank Kredi Pazarlama bölümünde başladı. Daha sonra sırasıyla Turcas Petrolcülük A.Ş.’de Finans Müdürü, Türk Petrol Holding A.Ş. Hazine Bölümü’nde ve Turtrust A.Ş.’de Yatırım Direktörü olarak çalıştı. Boyner, 1996 yılında Boyner Holding A.Ş.’de Finansman Direktörü olarak çalışmaya başladı. 2006 yılından bu yana Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Ümit Boyner, 2010-2013 yılları arasında da TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.


Serdar SUNAY

Yönetim Kurulu Üyesi
Yüksek öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladı. İş yaşamında sırasıyla, Arthur Andersen ve Koç Holding A.Ş. Kurumsal Planlama Bölümü’nde çalışan Serdar Sunay son 35 yıldır Boyner Grubu bünyesinde çalışıyor. Boyner Holding A.Ş.de Yatırımlar Koordinatörü olarak başlayan kariyeri, Grup İcra Kurulu üyesi, Mc Kinsey & Co ile yürütülen Boyner Grup Yeniden Yapılandırma Projesi Lideri, Türkiye ve Orta Asya Benetton Lisans Operasyonu Genel Müdürü, Benetton-Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı (Benetton Grup SPA İtalya ile Boyner Holding A.Ş. arasındaki %50-50 ortaklık anlaşmasına göre) olarak görev yaptı. 2009 yılından bu yana Boyner Grup Başkan Yardımcısı ve Grup şirketleri Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürüyor.


Mustafa Türkay TATAR

Yönetim Kurulu Üyesi
Türkay Tatar, ODTÜ İşletme Bölümü mezunudur. Bilgi Üniversitesi’nde İş Hukuku yüksek lisansını tamamladı. Tatar, hazine bölümünde başladığı bankacılık kariyerini çeşitli bankalarda görev aldıktan sonra, en son Demirbank Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonu ile sonlandır- dı. 2001’den sonra Cıngıllıoğlu Grubu’nun finans şirketlerinin tümünün hazinesini yönetti. 2005 yılında girdiği Arçelik’te Finans Direktörü olarak görev yaptı. 2011 sonu itibarıyla Boyner Holding Başkan Yardımcısı olarak gö- rev alıyor. Türkay Tatar, 9 Ocak 2014 tarihinde Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları A.Ş. Yönetim Kurulu’na atandı.


Massimo PIOMBINI

Boyner Grup Yönetim Kurulu Üyesi
1983 yılında Cattolica del Sacro Cuore Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde eğitimini tamamlayan Massimo Piombini, Bank Amerika’da başladığı kariyerine lüks endüstrisine adım atarak sırasıyla Bulgari, Gucci ve Bally’de üst düzey yönetici pozisyonlarında devam etti. 2008 yılından bu yana Valentino’da Ticaret Direktörlüğü görevinin yanı sıra Valentino Grup şirketlerinde yöneticilik ve Yönetim Kurulu Üyeliği rollerini üstlendi. Piombini, 2015 yılında yapılan Mayhoola for Investments ve Boyner Grup iş birliği sonucunda Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.


Elif Ateş ÖZPAK

Yönetim Kurulu Üyesi, Bağımsız Üye
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin ardından Harvard Hukuk Okulu’nda PIL programını tamamladı. Sıra- sıyla Pekin & Pekin Hukuk Bürosu’nda ortak avukatlık, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.’ de Kurumsal Hukuk Müşavirliği ve Kurumsal Yönetim Sekreterliği, Taboğlu, Ateş ve Demirhan Ortak Avukat Bürosu’nda ortak avukatlık görevlerini üstlendi. 2008 yılından bu yana, Crescent Capital’ın ortağıdır. Ayrıca 11880’in kurucu ortağı ve Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Elif Ateş Özpak, 2012 yılından itibaren Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları A.Ş. Yönetim Kurulu Bağımsız Üyesi olarak görev yapıyor.


Tayfun BAYAZIT

Yönetim Kurulu Üyesi, Bağımsız Üye
Southern Illinois Üniversitesi Makine Mühendisliği lisans ve Columbia Üniversitesi Finans ve Uluslararası İlişkiler alanlarında Yüksek Lisans derecesi alan Bayazıt, banka- cılık kariyerine Citibank’ta başladı. 13 yıl Çukurova Grubu bünyesinde üst düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. 2001 yılında Dışbank CEO’luğunu üstlendi. 2005’te For- tis Türkiye CEO’luğu ve Küresel Yönetim Komitesi üye- liğine getirildi. Nisan 2007’de Yapı Kredi’ye Murahhas Üye ve Genel Müdür olarak döndü ve bilahare 2009 başında Koç Holding Bankacılık ve Sigorta Grubu ve Yapı Kredi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini üslendi. Ağustos 2011’de “Bayazıt Danışmanlık Hizmetleri”ni kuran Bayazıt, 2014 yılı itibari ile Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları A.Ş. Yönetim Kurulu’nda bağımsız üye olarak görev yapıyor.


Sabri Metin AR

Yönetim Kurulu Üyesi, Bağımsız Üye
Robert Kolej ve Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra yüksek lisansını London School of Economics’te yaptı. İş hayatına İngiltere’de Otis Elevator Company Ltd. şirketinde başladı. Sırayla; Türkiye Sinai Kalkınma Bankası’nda çeşitli görevler, Brisa Bridgestone Sabancı Lastik San. Tic. AŞ.’de Genel Müdür Yardımcılığı, İş Finansal Kiralama A.Ş.’de Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş.’de Türk Pirelli Kablo ve Sistemleri A.Ş.’de ve Çimentaş İzmir Çimento Fabrikası Türk A.Ş.’de Yönetim Kurulu üyeliği, 2003- 2005 tarihleri arasında İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Başkan Vekilliği, 1999-2013 yılları arasında da Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.’nde İcra Kurulu Başkanlığı görevlerini yürüttü. 2012-2014 tarihleri arasında Dream Yönetim Kurulu başkanlığı görevini yürüten Metin Ar, 2015 yılından beri Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları A.Ş. Yönetim Kurulu’nda bağımsız üye olarak görev yapmaktadır.

Ortaklık Yapısı

Adı Soyadı/Ticaret Unvanı Sermaye Tutarı (TL) Sermaye Oranı (%)
Boyner Holding A.Ş. 110.293.939,72 42,80
Mayhoola for Investments LLC 109.975.819,61 42,68
Diğer Ortaklar ve Halka Açık Kısım* 37.430.240,67 14,52
Toplam 257.700.000,00 100,00

* Diğer kısmında yer alan 2.872.088,44 TL nominal değerli, Şirket sermayesinin %1,11’ine tekabül eden kısım Boyner ailesi fertlerine aittir.

Yönetim Kurulu Komiteleri

Şirketimizde Denetimden Sorumlu Komite, Kurumsal Yönetim Komitesi ve Riskin Erken Saptanması komiteleri bulunmaktadır. Kurumsal Yönetim Komitesi Aday Gösterme ve Ücret Komitelerinin görevlerini de yerine getirmektedir.

Komite başkanlıkları bağımsız Yönetim Kurulu üyelerince yürütülmektedir.

Şirketimizin 3. Grup’ta yer alması nedeniyle iki bağımsız üyemiz bulunmaktadır.

 

Denetimden Sorumlu Komite Üyelerine ilişkin bilgiler aşağıdadır.

Tayfun Bayazıt (Başkan)

Elif Ateş Özpak (Üye)

Kurumsal Yönetim Komitesi Üyelerine ilişkin bilgiler aşağıdadır.

Elif Ateş Özpak (Başkan)

N. Ümit Boyner (Üye)

Taliye Yeşilürdü (Üye)

Riskin Erken Saptanması Komitesi Üyelerine ilişkin bilgiler aşağıdadır.

Elif Ateş Özpak (Başkan)

Lerzan Boyner (Üye)

Komitelere ait Çalışma esasları Yönetim Kurulu tarafından onaylanmış ve  aşağıda yayınlanmıştır:

Komitelerin Çalışma Esasları

 

Genel Kurul Toplantıları