Boyner Grup

Dokunduğumuz Her Hayatı Güzelleştirmek İçin Varız

BİZİ YAKINDAN TANIYIN

BİZİ YAKINDAN TANIYIN

Boyner Grup olarak, bünyemizde bulunan 6 grup şirketi, 250’den fazla mağazamız, e-ticaret sitelerimiz, mobil uygulamalarımız ve 8 bini aşkın çalışanımızla Türkiye’de mağaza ve moda perakendesi alanında liderliğimizi koruyoruz. Odağımızda milyonlarca kişinin koşulsuz mutluluğu için çalışmak yer alırken; Çok katlı mağazacılık, yenilikçi markalar, samimi, dinamik ve yaşayan mağazaları benzersiz bir alışveriş deneyimi ile müşterilerimizle buluşturuyoruz. Perakendedeki icat çıkarma vizyonumuzla sektöre değer katıyor; karakterimizin sarsılmaz temeli olan iyilik anlayışıyla Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları rehberliğinde topluma, insana, çevreye daha fazla olumlu etki yaratmak için durmadan çalışmaya devam ediyoruz.

6

Grup Şirketi

250

Mağaza

8000

Çalışan

50

Özel Marka

B

O

Y

N

E

R

DEĞERLERİMİZ

İşimizden önce değerlerimiz var

Müşteri Mutluluğunu Esas Alırız

Müşterinin beklentisinin üzerinde yaratıcı ürün, hizmet ve deneyim sunmaya odaklı olmak; müşteriye dokunan her noktada, o noktanın fonksiyonu doğrultusunda gelişim sağlamak; her davranışında müşteriye önemini ve önceliğini hissettirmek bizim için esastır.

Yaratıcıyız

Yaratıcı çözümler ve yaklaşımlar keşfetme ve uygulama yeteneği; denenmemiş, yapılmamış olanları düşünüp uygulamak; iş yapış tarzını sürekli değerlendirip geliştirmek; yönetilen ekipte yeni fikirlerin doğmasını desteklemek; “Neden olmasın?” diye sorabilmek bizim en önemli özelliğimiz. Yenilikçiliğimizin esin kaynağı ise müşterilerimiz.

Cesuruz

Hızlı karar verebilmek, gerektiğinde esnek davranabilmek; değişime olumlu yaklaşmak ve desteklemek; koşullar gerektirdiğinde zaman kaybetmeden değişmek, değiştirmek bizi biz yapan değerlerimiz arasında.

Tutkuluyuz

İstekle çalışmak, işinin liderliğini yapmak; ekibi için motive edici, ilham veren ortamları yaratmak; olumlu tutum sahibi olmak ve ekibine yansıtmak; hedeflerine odaklanmak, coşkuyla ve keyifli çalışmak, Boyner Grup çalışanlarının temel özelliği.

Sürekli Öğreniriz

Sürekli öğrenmek, kendi uzmanlık bilgilerini sürekli güncel tutmak ve diğerlerini geliştirmek ve yetiştirmek; öğrenmenin yanında öğretebilmek; çeşitli kaynaklardan bilgi edinerek işlerin ne yöne gidebileceği konusunda vizyon yaratmak; işinin, ekibinin ve kendinin daha verimli olmasını sağlamak, Boyner Grup çalışanlarının olmazsa olmazı.

Sorumluluk Sahibiyiz

Topluma katkı sağlamak, katkı sağlamaya destek olmak; ekip arkadaşlarına, iş ortaklarına, müşterilerine ve topluma yönelik etik, şeffaf, hesap verebilir ve sürdürülebilir bir yaklaşımla “İyi insan, iyi çalışan, iyi vatandaş” olmak; davranışlarının ve eylemlerinin sosyal, ekonomik ve çevresel sorumluluklarının farkında olarak işini yürütmek, Boyner Grup çalışanının vazgeçilmezi.

Büyük Bir Aileyiz

Daima iyi bir aile gibi karşılıklı güven, saygı, katılım, adalet ve iş birliği esasıyla çalışmak; tüm Boyner Grup çalışanlarının performansları dışında herhangi bir farklılık gözetilmeden çalışmasına, yükselmesine, gelişmesine sürekli olarak fırsat vermek; ailenin güvenilirliğini, sıcaklığını, keyfini yaşamak ve yaşatmak bizim için büyük önem taşıyor.

MARKALARIMIZ

  • 01Altınyıldız
  • 02Boyner
  • 03BR Mağazacılık
  • 04Hopi
  • 05Boyner Yayınları
  • 06Brooks Brothers

Yünlü kumaş denince akıllara ilk o geliyor. Altınyıldız, yarım asırdan fazladır ürettiği kumaşlarla tekstilin öncüsü.

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
1952
SEKTÖRE İLK ADIM
Avrupa’nın en büyük yün ve yün karışımlı tekstil üreticilerinden biri olan Altınyıldız Mensucat ve Konfeksiyon Fabrikaları A.Ş. kuruldu.
1971
BEYMEN DOĞDU
Beymen hazır giyim ve mağazacılık dünyasına katıldı. Şişli’deki ilk mağazasında tüketiciyle buluşmaya başladı.
1981
TÜRKİYE'NİN İLK ÇOK KATLI MAĞAZASI
Çok katlı mağazacılık konseptiyle sektörde devrim yaratan “Çarşı” mağazası Bakırköy’de açıldı.
1985
BENETTON TÜRKİYE' DE
Boyner, Benetton’un Türkiye’deki ana bayisi ve üreticisi oldu.
1987
Alışverişte Yeni Dönem
Koşulsuz Müşteri Mutluluğu grubumuzun tescilli markası oldu. Türkiye’de, tüketicilerin yaşamında yepyeni bir dönem başladı.
1991
ALTINYILDIZ HALKA AÇILDI
Altınyıldız (o dönemki adıyla Altınyıldız Mensucat) halka açıldı
1997
NETWORK'ÜN TOHUMLARI ATILDI
Avrupa’nın en büyük tekstil üreticilerinden biri olan Altınyıldız, sonradan NetWork adını alacak ilk perakende markasının operasyonlarını başlattı.
1998
ALIŞVERİŞTE BİR İLK: Taksitli Kredi Kartı
Boyner Grup’un piyasaya sürdüğü Advantage Card, Türkiye’de taksitli kredi kartı pazarının doğuşuna öncülük etti.
1999
AY MARKA MODA DÜNYASINDA
AY Marka Mağazacılık, NetWork ve Fabrika markalarıyla hizmet vermeye başladı.
2002
ADVANTAGE CARD, HSBC ANLAŞMASI
288 üye kuruluşu ve 1.5 milyonu aşkın kart kullanıcısı ile Türkiye'nin banka sektörü dışındaki en büyük kart organizasyonu olan Advantage Card'ı 2022 yılında HSBC Bank, Boyner Grup ile satış anlaşması imzalayarak aldı.
2003
İHTİYACA ÖZEL, 7/24 KESİNTİSİZ DESTEK
Türkiye’de ve dünyada bir ilk olan Back-Up ile yepyeni bir hizmet anlayışı yaratıldı.
2004
ÇARŞI BOYNER’E DÖNÜŞTÜ
Çarşı, ‘Boyner Büyük Mağazacılık’ ismine kavuştu.
2005
BENETTON GROUP İLE ORTAKLIK
Benetton Group ile United Colors of Benetton, Sisley, Playlife ve Killer Loop markalarının Türkiye ve Türki Cumhuriyetlerdeki operasyonlarını yönetmek üzere %50-50 ortak olundu. Ortaklık 2012 yılına kadar devam etti.
2007
CVCI İLE ORTAKLIK
Citigroup Venture Capital International , Boyner ve Beymen’e ortak oldu, ortaklık 2013 yılına kadar devam etti.
2007
QUE MARKASI LANSE EDİLDİ
QUE Markası, Ay Marka bünyesinde kuruldu.
2008
YENİ NESİL KREDİ KARTI FISH
Boyner- Akbank ortaklığı tarafından yeni nesil kredi kartı “Fish” hayata geçirildi.
2011
E-TİCARET’E MERHABA
Morhipo.com ile grubumuz e-ticaret pazarına giriş yaptı. Morhipo, yeni sezon ürünleri ve özel indirim kampanyalarını birlikte sunarak Türkiye’de bir ilke imza attı.
2011
İŞ DÜNYASININ YENİ TERCİHİ BR MAĞAZACILIK
Ran Konfeksiyon ile birlikte kurulan BR Mağazacılık, erkek giyim sektörünün vazgeçilmezi Altınyıldız Classics ve Beymen Business markalarıyla operasyonlara başladı.
2012
MÜŞTERİ SADAKATİ LİDERİ AFFINION, BACK-UP'I SATIN ALDI
Boyner Grubu'nun koşulsuz müşteri mutluluğunda öncü markası Back-Up, Affinion International tarafından satın alındı.
2013
YKM'NİN BOYNERE GEÇİŞİ
Boyner Büyük Mağazacılık, ülkemizin en eski ve köklü çok katlı mağazacılık şirketi YKM’yi satın aldı.
2013
HAZIR GİYİMİN EN BÜYÜĞÜ: BEYMEN ZORLU
Beymen, 10 bin m2 büyüklüğüyle hem kendisinin hem de Türkiye’nin en büyük hazır giyim mağazasını İstanbul Zorlu Center’da açtı.
2015
PERAKENDENİN YENİ İCADI HOPİ
Perakendenin sadece Türkiye değil dünyadaki en büyük icadı kabul edilen Hopi kuruldu. Paracık adlı ödül sistemiyle ezberleri bozan, kişiselleştirilmiş kampanya platformu ve dijital ödeme çözümleri ile alışverişin her anında kazandıran uygulama, bugün Türkiye’de her 4 kişiden birinin cebinde!
2015
GRUBUMUZA DEV YATIRIM
Katar merkezli Mayhoola for Investments LLC, Boyner, Beymen, AY Marka ve Altınyıldız’ı içeren Boyner Perakende şirketinin %50-50 ortağı oldu.
2019
GRUP DİNAMİKLERİ DEĞİŞİYOR
Boyner Holding ve Mayhoola for Investments LLC, finansal ortaklıklarını Boyner Perakende şirket portföyünü paylaşarak sonlandırdı. Beymen ve AY Marka, Mayhoola’ya geçerken Boyner Büyük Mağazacılık ve Altınyıldız’ın tamamı Boyner Holding’in oldu.
2022
KALİTENİN YENİ ROTASI: BOYNER CADDE
Sürükleyici deneyimlerle dolu alışverişin adresi Boyner Cadde açıldı.
2022
COSTA COFFEE
İngiltere’nin 1 numaralı Costa Coffee Boyner Mağazacılık tarafından Türkiye’ye getirildi.
2022
DÜNYADA BİR İLK : BOYNER NOW
Boyner Now, online ve fiziksel alışveriş deneyimini bir araya getirdi. Dünyada kendi alanında bir ilk olan ve online alışverişe yepyeni bir boyut getiren Boyner Now ile istenilen ürünler renk ve beden alternatifleri ve kapıda ödeme seçeneği ile 90 dakikada adrese teslim ediliyor.
2023
BROOKS BROTHERS TÜRKİYE'DE!
1818 yılında Amerika'da kurularak tam 200 yılı aşkın süredir ikonik parçaların yaratıcısı olan Brooks Brothers, tasarım, kalite ve el işçiliğini klasik Amerikan stilini modern şekilde yorumlayarak koleksiyonlarına taşıyor. Bugün ise bir Brooks Brothers efsanesi olarak bilinen non-iron gömlekler, güncel yorumları ile geleceğin klasikleri olarak moda dünyasına öncülük etmeye devam ediyor. 2023 yılında Türkiye’ye Boyner Grup ortaklığı ile gelen Brooks Brothers, çok kısa sürede 25 yeni mağaza açılışı ile bir rekora imza attı.
2023
BRAND CODE İLE YENİ BİR YOLCULUK
Dünyaca ünlü markaların Türkiye distribütörlüğünü üstlenecek Brand Code şirketi kuruldu.

Ezber Bozan İşlerimiz

1981

Türkiye’nin İlk Çok Katlı Mağazası “Çarşı” Mağazası Bakırköy’de açıldı.

1998

Advantage Kart

Advantage Kart: Türkiye ve Avrupa’nın İlk Taksitli Kredi Kartı Advantage Card, Türkiye’de taksitli kredi kartı pazarının doğuşuna öncülük etti.

2003

Back-Up

Türkiye’de ve dünyada bir ilk olan Back-Up ile yepyeni bir hizmet anlayışı yaratıldı.

2003

T-box

T-box projesi 2003 yılının Ocak ayında, Boyner Holding bünyesinde finansmandan üretime, satıştan pazarlamaya kadar farklı alanlarda çalışan 20 kişilik bir ekibin Cem Boyner başkanlığında bir araya gelmesi ile atıldı.

2011

E-ticaret’e Merhaba!

Morhipo.com ile e-ticaret pazarına giriş. Morhipo, yeni sezon ürünleri ve özel indirim kampanyalarını birlikte sunarak Türkiye’de bir ilke imza attı.

2015

Hopi

Perakendenin sadece Türkiye değil dünyadaki en büyük icadı kabul edilen Hopi kuruldu.

2022

Boyner Cadde

Sürükleyici deneyimlerle dolu alışverişin adresi Boyner Cadde açıldı.

2022

Boyner Now

Dünyada kendi alanında bir ilk olan ve online alışverişe yepyeni bir boyut getiren Boyner Now hayata geçirildi.

MÜŞTERİ MUTLULUĞU

İyiliği yaşamdan, gücümüzü sizden alıyoruz.

Sürekli değiştik ve yenilendik. Fakat gayemiz en başından beri aynıydı: Mutluluk üretmek. 1987 yılı bizim için bir dönüm noktası oldu. Koşulsuz Müşteri Mutluluğu’nu mağazalarımızda ilan ettik ve tescilli markamız haline getirdik. Artık güçlü bir manifestomuz, değişmez bir felsefemiz vardı. Bugün sahip olduğumuz milyonlarca müşteriyi işte buna borçluyuz.

MÜŞTERİ MUTLULUĞU

MÜŞTERİ MUTLULUĞU

İyiliği yaşamdan, gücümüzü sizden alıyoruz.

Sürekli değiştik ve yenilendik. Fakat gayemiz en başından beri aynıydı: Mutluluk üretmek. 1987 yılı bizim için bir dönüm noktası oldu. Koşulsuz Müşteri Mutluluğu’nu mağazalarımızda ilan ettik ve tescilli markamız haline getirdik. Artık güçlü bir manifestomuz, değişmez bir felsefemiz vardı. Bugün sahip olduğumuz milyonlarca müşteriyi işte buna borçluyuz.

YÖNETİM TAKIMIMIZ

Yönetim Kurulu Başkanı & CEO

Hasan Cem Boyner

Hasan Cem Boyner

Yönetim Kurulu Başkanı & CEO

1978 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitiren Cem Boyner, aynı yıl aile şirketi olan Altınyıldız’da iş hayatına başladı. 1982-1994 yılları arasında Boyner Holding Yürütme Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.1989-1990 yılları arasında Türk Sanayicileri ve İş Adamları Derneği’nin (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı üstlenen Cem Boyner, 1996’da Boyner Holding Murahhas Üyesi oldu. 2010 yılında Osman Boyner’in Onursal Başkan olması ile birlikte Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı devraldı. Cem Boyner, bugün diğer Grup Şirketlerinin de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev almaya devam ediyor.

Yönetim Kurulu Üyeleri

Neylan Dinler

Neylan Dinler

Yönetim Kurulu Üyesi

Boyner Holding A.Ş.

Nazlı Ümit Boyner

Nazlı Ümit Boyner

Yönetim Kurulu Üyesi

Boyner Holding A.Ş.

Lerzan Boyner

Lerzan Boyner

Yönetim Kurulu Üyesi

Boyner Holding A.Ş.

Latife Boyner

Latife Boyner

Yönetim Kurulu Üyesi

Boyner Holding A.Ş.

Tayfun Bayazıt

Tayfun Bayazıt

Yönetim Kurulu Üyesi

Boyner Holding A.Ş.

Kamil Ömer Bozer

Kamil Ömer Bozer

Yönetim Kurulu Üyesi

Boyner Holding A.Ş.

Umut Kolcuoğlu

Umut Kolcuoğlu

Yönetim Kurulu Üyesi

Boyner Holding A.Ş.

İcra Kurulu Üyeleri

Hasan Cem Boyner

Boyner Grup Yönetim Kurulu Başkanı & CEO

Nazlı Ümit Boyner

Boyner Grup Yönetim Kurulu Üyesi

Elif Ateşok Şatıroğlu

Boyner Grup Başkan Yardımcısı Strateji ve İş Geliştirme, IK ve Kurumsal İletişim

Özgür Tokgöz Altun

Boyner Grup Başkan Yardımcısı Mali İşler ve Sürdürülebilirlik (CFO)

Polat Uyal

Boyner Grup CMO (Chief Merchandising Officer)

Eren Çamurdan

Boyner Büyük Magazacılık CEO

Genel Müdürler

Mustafa Yavuz Sökün

CEO

Altınyıldız Tekstil Ve Konfeksiyon A.Ş.

Mustafa Yalın Özcan

CEO

BNR Teknoloji A.Ş. (Hopi)

Eren Çamurdan

CEO

Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş.

Enis Habif

CEO

BR Mağazacılık Ticaret A.Ş.

Zeynep Çelik

Genel Yayın Direktörü

Boyner Yayınları

GÜNCEL

Bizden Haberler

Follow @boyner_grup