Boyner Grup’ta Sürdürülebilirlik

TOPLUMSAL ETKİ

Mutluluğu herkes için ulaşılabilir kılmak. Topluma dokunduğumuz her noktada önceliğimiz bu. Geliştirdiğimiz projeler ile iyilik katlanarak büyüyor.

İYİ İŞLER
01

İYİ İŞLER

2015’te başlattığımız ‘İyi İşler’ projemizle kadın girişimcilerin güçlenerek yoluna devam etmesine katkı sağlıyoruz. Çünkü kadınların eşit şekilde ekonomiye katılımı sağlanmadığında sürdürülebilir bir ekonomiden bahsedilemeyeceğini biliyoruz. Boyner Grup olarak başlattığımız proje 2018 yılından bu yana Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) iş birliğiyle devam ediyor. Altıncı dönem eğitimleri şubat ayında sona eren İyi İşler’den bu şu ana 119 kadın girişimci mezun oldu.
SENİNLE TAMAM 
02

SENİNLE TAMAM 

Kadınları istihdam etmeye yönelik “Seninle Tamam” projesiyle, çeşitli nedenlerden dolayı çalışma hayatına ara vermek durumunda kalmış kadınlara iş imkanı sunmayı ve yeni istihdam modelleri yaratmayı hedefledik. Proje, işe alımları toplumun önemli bir ihtiyacını çözmek üzere tasarladı. Kadınlara geç kalmış hissetmeden çalışma, kazanma ve meslek sahibi olma fırsatı sunduk.
YARINLAR BÜYÜSÜN
03

YARINLAR BÜYÜSÜN

Yarınlar Büyüsün’ projesi ise ebeveynlik konusunu bütünüyle ele alan destekleyici politikalar geliştirdiğimiz bir proje. Ebeveyn olan çalışanlarımıza; uzatılmış babalık izni, evlat edinme izni, doğum sonrası anne ve baba için psikolojik destek, diyetisyen hizmeti ve çocuk gelişimi eğitimini kapsayan birçok destek sunuyoruz. Proje kapsamında, Boyner Grup’ta babalık izni 1 haftalık yasal süreye ek olarak 3 hafta ücretli izin ile toplamda 4 haftaya çıkarıldı.
BİRİZ BİRLİKTEYİZ
04

BİRİZ BİRLİKTEYİZ

2022 yılı içinde hayata geçirdiğimiz projelerden biri ‘Biriz Birlikteyiz’. Boyner Grupluların sadece kurum çatısı altında değil özel hayatlarında da yanlarında olmak amacıyla ‘Biriz Birlikteyiz’ dedik. Çalışanlarımızın maruz kalabileceği şiddete karşı her zaman yanlarında olduğumuzun taahhüdünü verdik. Sabancı Üniversitesi’nin düzenlediği ‘Ev içi Şiddete Karşı İş Dünyası’ eğitimlerine katılarak başlattığımız projede insan kaynakları politikalarımızda da destekleyici düzenlemeler yaptık. İşin içine eğitim ve psikolojik destek aşamalarını da ekledik ve sonuçta oldukça kapsamlı bir proje yarattık. Toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda uzun zamandır yaptığımız çalışmalar ve bu sene hayata geçirdiğimiz bu proje ile Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO)’nun 190 Sayılı Şiddet ve Tacizin Önlenmesi Sözleşmesi’ni imzalayan ilk perakende şirketi olduk.
GÖNÜLDEN İŞARET
05

GÖNÜLDEN İŞARET

Çalışanlarımız, iş ortaklarımız ve müşterilerimiz için engelsiz bir iletişim ortamı yaratmayı önemsiyoruz. Bu yolda, çalışanlarımızın işaret dili öğrenebilmesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü desteğiyle ‘Gönülden İşaret’ projesini başlattık. Projede merkez ofisimiz ve Boyner mağazalarında en az bir çalışanımızın işaret dili öğrenmesini sağlamayı hedefledik. Projenin ilk adımında 28 çalışanımız eğitimleri tamamlayarak sertifikalarını aldı.
MOR YERLEŞKE
06

MOR YERLEŞKE

Depremin ardından yaptığımız acil yardımları kalıcı projelere dönüştürmek amacıyla bölgedeki kadın, çocuk ve yaşlılara destek olmak için harekete geçerek Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu’nun (TKDF) Mor Yerleşke projesine destek olduk. Deprem bölgesindeki kırılgan grupların koşullarını iyileştirmeyi ve psikososyal açıdan güvenli alanlar yaratmayı hedefleyen Mor Yerleşkelerde; bir psikolog, bir sosyal hizmet uzmanı, bir çocuk koruma uzmanı görev alıyor. Toplamda 25 yerleşkeden oluşan projeye 14 Mor Yerleşke ile destek verdik. Ancak desteğimizi bununla sınırlı tutmadık, dayanıklı toplum yaratmanın önemini ve dayanışma ile iyiliği büyütme hedefiyle bölgedeki ihtiyaca da dikkat çekerek yerleşke sayısını artırabilmek için özel bir kampanya da yürüttük. ‘Kadın İyileşirse Dünya Değişir’ ve ‘Hep Birlikte İyileşelim’ ana mesajlarıyla Mor Yerleşke sayılarının artması, daha çok kadın ve çocuğa erişilmesi amacıyla herkesi desteğe davet ettik, Fonzip aracılığıyla projeye bağış toplanmasına katkı sunduk.

Diğer Sürdürülebilirlik Konuları

İŞ YERİNDE DEMOKRASİ

Farklılıklarımızla Birlikteyiz

Her insan benzersiz bir karaktere sahip. Boyner Grup’ta her sesin, her kimliğin temsil edildiği ortak bir kültürü paylaşıyoruz.

GÜNCEL

Bizden Haberler

Follow @boyner_grup